Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEMardhënia/ Shenjat e horoskopit dhe plazhi

Mardhënia/ Shenjat e horoskopit dhe plazhi

Jo të gjithë njerëzit kanë të njëjtat zakone kur shkojnë në plazh.

Ka nga ata që preferojnë të kalojnë orë e orë nën një ombrellë dhe nga ata që preferojnë të kalojnë tërë ditën në ujë.

Horoskopi na ndihmon të njohim sjelljen e çdo shenje të zodiakut kur jemi në plazh.

DASHI

Plazhi është një nga vendet tuaja të preferuara për t’u çlodhur apo për t’u argëtuar në shoqërinë e miqve tuaj.

Mund të kaloni orë e orë të tëra shtrirë në diell për t’u nxirë ose në ujë për të notuar dhe për të tonifikuar trupin tuaj.

DEMI

Është e lehtë të njohësh veten në plazh, sepse thuajse gjithmonë shihesh i shtrirë në një shtrat të rehatshëm, me një kapele në kokë për të shmangur goditjen nga nxehtësia dhe me një pako patate të skuqura në dorë, dhe i përgjumur ndërsa lexon një gazetë.

BINJAKËT

Nuk mund të qëndroni kurrë në plazh pa folur. Është e lehtë të njohësh veten sepse gjithmonë ke kufje dhe bisedon me njerëz, miq dhe të njohur të cilëve u dëgjon zhurmën e detit në sfond.

Kur shkëputeni nga celulari, jeni gati të bisedoni me fqinjët e çadrës dhe me të gjithë shitësit ambulantë, të cilët zakonisht arrijnë t’ju bëjnë të blini atë që duan.

GAFORRJA

Janë disa zakone nga të cilat nuk mund të hiqni dorë, si për shembull të shkoni në plazh me të gjithë familjen, dy-tre çadra, po aq çanta freskuese, disa shezlong dhe të paktën një dyshek për të luajtur në ujë me fëmijët.

LUANI

Plazhi është vendi i përsosur për të nxjerrë në pah të gjithë aksesorët e shquar dhe të ndezur që keni blerë për verën.

Nuk po flasim vetëm për rrobat e banjës shumëngjyrëshe, por kapelet tuaja prej kashte, vathët, peshqirin e plazhit me tegela apo shapkat tuaja ngjyrë ari.

VIRGJËRESHA

Zakonisht shiheni duke mbërritur në plazh në momente kur dielli nuk është shumë i fortë.

Dhe kështu mund të shijoni lindjen ose perëndimin e diellit.

Keni gjithmonë me vete kompletin që ju nevojitet për të parandaluar djegiet nga dielli ose për të ndërhyrë në rast se ju kafshon një kandil deti apo ndonjë insekt.

PESHORJA 

Njiheni mjaftueshëm në plazh sepse mbani gjithmonë veshjet më të fundit të modës të lançuara nga persona të famshëm.

Dhe kështu ju vishni kostumin identik me atë të personazheve të Isola dei Famosi ose përdorni peshqirin e plazhit nga Chiara Ferragni.

AKREPI

Është më e lehtë të të shohim në plazh në mbrëmje, të shikosh yjet, sesa ditën nën diell. Ju urreni të kaloni orë e orë nën diellin përvëlues, me rërën që ndoshta ngjitet në çdo pjesë të trupit.

Gjithashtu, në momentet e pikut ka gjithmonë shumë zhurmë për shijen tuaj dhe nuk e vlerësoni faktin që ka kaq shumë çadra pranë tuajave.

Vetëm kur jeni në ujë mund të zbuteni pak.

SHIGJETARI

Ju jeni padyshim një vajzë plazhi. Zakonisht merrni me qira një çadër, një shezlong dhe rezervoni një varkë me pedale për të shkuar në ujë për t’u argëtuar me partnerin ose me miqtë tuaj.

BRICJAPI

Dikush duhet t’ju ndalojë të merrni kompjuterin tuaj në plazh sepse, shumë shpesh, ju shihet duke punuar nën një çadër në vend që të jeni në ujë ose të luani me fëmijët ose miqtë tuaj. Nëse vërtet dëshironi të jeni të zënë, mund të merrni gjithmonë një libër me vete.

UJORI

Për ju është indiferente të shkoni në një plazh të lirë apo në një ambient super të pajisur: e rëndësishme është që të mos ju imponohen rregulla absurde se si të silleni në plazh.

Sigurisht që nuk lini plastikë apo mbeturina të shtrira përreth, por nëse ka ndonjë gjë, bëni çdo gjë për të mbledhur atë që njerëzit e tjerë kanë lënë pas.

PESHQIT

 Më shumë se të jesh në plazh, të pëlqen të jesh në ujë dhe shumë shpesh të frekuentosh plazhet pa njerëz, ku ka mundësi të eksplorosh shtretërit e mrekullueshëm të detit me maskë, snorkel dhe pendë për të ecur më shpejt.

Jeni shumë dashamirës me njerëzit që takoni dhe ndonjëherë bashkoheni me ata që ndërtojnë kështjella të mëdha me rërë, të cilat ju bëjnë të mendoni përsëri në fëmijërinë tuaj të ëmbël.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d