Tuesday, December 5, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMoti/ Ja situata aktuale në qarkun Fier, problem furnizimi me energji elektrike

Moti/ Ja situata aktuale në qarkun Fier, problem furnizimi me energji elektrike

Fier – Situata e motit në ved ka sjell problematika të ndryshne në disa rajone te vendit. Edhe në qarkun Fier problematika të vogla ka pasur. Në disa zona ka munguar energjia elektrike duke lënë fshatra të tërë pa energji dhe për pasojë ka munguar edhe uji i pijshëm.

Ja raporti i prefekturës Fier

Informacion i ores 09:00 mbi situaten ne teritorin e qarkut Fier.
Situata ne teritorin e qarkut eshte e qete. Nga strukturat vendore te MC, nuk kemi informacione per situata problematike.

 • per shkak te eres qe ka fryr gjate nates ka stakime te energjise elektrike ne:
  ▪︎1 Fider ne Njes Adm Cakran, fshatrat Buzmadh, Hambar, Floq.
  ▪︎1Fider ne Njes Adm Portez, fshatrat Krapes, Lalar.
  ▪︎ N/ stasioni elektrik Libofsh, Njesia Adm Libofshe.
  ▪︎ N/stacioni elektrik Pojan, Njesia adm Levan.
  Grupet e punës së OSHE janë në terren duke punuar për normalizimin e situatës.
 • furnizime me uje te pijshem nuk ka problem.
 • ruget rurale dhe nacionale jane te kalushme normalisht.
 • hidrovoret ne gadishmeri te plote pune.
 • Niveli i ujit ne lumin Vjosa ne Uren e Mifolit krahu i Fierit eshte 5 m me tendence ulje.
  Strukturat e MC janë në monitorim të situatës .
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME