Friday, February 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËNdërron jetë në moshën 86-vjeçare Silvio Berlusconi

Ndërron jetë në moshën 86-vjeçare Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi ka ndërruar jetë në spitalin San Raffaele në Milano. Lajmi është publikuar nga Corriere Sella Sera.

Lideri i Forza Italia dhe themeluesi i Mediaset, u shua në moshën 86 vjeçare. Berlusconi u kthye në San Raffaele të premten e kaluar, pas një shtrimi të gjatë prej 45 ditësh, i cili përfundoi disa javë më parë, për shkak të pneumonisë dhe një forme leuçemie.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME