Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETNë një atmosferë dhimbjeje, lamtumira e fundit Enkeleidës 40-vjeçare nga Vlora

Në një atmosferë dhimbjeje, lamtumira e fundit Enkeleidës 40-vjeçare nga Vlora

Sot në Avlonas të afërm dhe miq i kanë dhënë lamtumirën e fundit 40-vjeçares Enkeleida që u vra nga ish-partneri i saj 50-vjeçar në Menidi.

Varrimi i Enkeleidës u bë në vendlindjen e saj, në Avlonë të Shqipërisë, ku shumë të afërm, miq dhe bashkëfshatarë erdhën për t’i dhënë lamtumirën e fundit.

Të shkatërruar, të afërmit, vëllezërit e motrat dhe fëmijët e saj shoqëruan të dashurin e tyre për në banesën e fundit në vendlindjen e tyre, Shqipëri. Dy fëmijët e Enkeleidës kanë ndjekur arkivolin e nënës së tyre, ndërsa e gjithë rruga është mbushur me të afërm dhe miq që kanë qenë aty për lamtumirën e fundit.

Gjithsesi tronditëse është se gruaja nuk pranoi t’i jepte leje djalit të tij të mitur që të udhëtonte drejt Shqipërisë për varrimin e nënës së tij. Mirëpo djali i saj i mitur më në fund arriti të marrë pjesë në varrimin e nënës së tij vetëm pas ndërhyrjes së ambasadës shqiptare.

Të hënën kërkoi falje vrasësi 50-vjeçar

Të hënën, 50-vjeçari pritet të kërkojë falje në prokurori për vrasjen e 40-vjeçares Enkeleida në Menidi.

50-vjeçari u akuzua ndër të tjera për vrasje nga pakujdesia në gjendje të qetë shpirtërore për vrasjen e Enkeleidës. Kujtohet se në fjalët e para në polici kur u arrestua, ai e pranoi në mënyrë cinike vrasjen e saj, pa asnjë gjurmë pendimi për aktin e tij.

“Kam vrarë gruan time dhe nuk jam penduar”, dyshohet se ka thënë ai. Ai pohoi se “po hante paratë e mia. Ajo kishte një lidhje jashtëmartesore për shumë vite me burra të ndryshëm. Nuk mund ta shihja të dashurin e saj duke drejtuar makinën dhe fotot e tyre në Facebook.’

Në fakt, para vrasjes së saj, 50-vjeçari e ka vëzhguar për gati një javë jashtë shtëpisë ku ajo jetonte me fëmijët e tyre.

Vlen të theksohet se pas vrasjes, autori ka shkuar në një hotel dhe më pas ka tentuar të fshihet në një pallat ku dikur punonte, duke konsumuar sasi të mëdha alkooli.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME