Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËNjë fierake në Qendrën e Fizikës Bërthamore Europiane ( vidio)

Një fierake në Qendrën e Fizikës Bërthamore Europiane ( vidio)

Kur ishte e vogël asaj i kishte ngelur në mendje thënia se “ne jemi bërë nga grimca yjesh” dhe sot Edesa Behaj ka ndjekur “yllin” e saj drejt fizikës.

Vajza nga Fieri e cila studion shkencë, rrëfeu eksperiencën e saj në CERN, Qendrën e Fizikës Bërthamore Europiane në Zvicër dhe pasionin për këtë “art” të sajin, shkencën ekzakte.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME