Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËAvokati Ermal Hamataj kandidon në primarët e PD për bashkinë Fier.

Avokati Ermal Hamataj kandidon në primarët e PD për bashkinë Fier.

Avokati Ermal Hamataj ka shpallur kandidaturën për në primarët e Partisë Demokratike për të qenë kandidati i opozitës në zgjedhjet vendore.

Ermal Hamataj

Ka mbaruar studimet për Drejtesi, pranë Universitetit të Tiranës.
Prej 11 vitesh avokat dhe prej një viti Kryetar i Dhomës së avokatisë Fier.

Partia Demokratike ka shtyrë deri me 12 nëntor afatin për dorëzimin e kandidaturave për primaret për zgjedhjet lokale.

Vendimi u morë një ditë më parë nga Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale (KOKOE) nga kjo parti.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME