Tuesday, December 5, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETQytetarë: Ja pse do dalim në protestën e 12 nëntorit

Qytetarë: Ja pse do dalim në protestën e 12 nëntorit

Qytetarët kanë shumë arsye për të marrë pjesë në protestën e 12 nëntorit në Tiranë.

“Ka një pasiguri të madhe në drejtësi , arsim, shëndetësi. Pika kyçe që i çojnë shqiptarët drejt emigrimit”, u shpreh një qytetar

Ata thonë se gjendja ekonomike, korrupsioni, mungesa e drejtësisë po ua vështirëson jetën dhe është koha të reagohet që situata të ndryshojë.

“Kam lënë kockat në Greqi, jashtë shtetit, Këtu s’ka punë. U bënë 10-12 dhe asgjë nuk ka pozitive. Nuk ka drejtësi këtu”, tha një qytetar.

Një tjetër qytetar ka thënë se pa rrëzimin e qeverisë vendi nuk rregullohet.

Gazetari ynë Marjo Merhori bisedoi me disa qytetarë të Tiranës. Ndjekim mendimet e tyre:

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME