Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTPanorama e Kupës së Botës

Panorama e Kupës së Botës

Ka nisur Botërori 2022 në Katar, i cili do të mbyllet të dielën e 18 dhjetorit me finalen e madhe. Shikoni orarin e detajuar, rezultatet dhe renditjen.

Orari i detajuar i ndeshjeve:

Remaining Time-0:00

Ekran i plotë

Hesht

Faza e grupeve

E diel, 20 nëntor

Katar – Ekuador 0-2

E hënë 21 nëntor

Angli – Iran 6-2

Senegal – Holandë 0-2

SHBA – Uells 1-1

E martë, 22 nëntor

Argjentinë – Arabia Saudite 1-2

Danimarkë – Tunizi 0-0

Meksikë – Poloni 0-0

Francë – Australi 4-1

e mërkurë 23 nëntor

Marok – Kroaci 0-0

Gjermani – Japoni 1-2

Spanjë – Kosta Rika 7-0

Belgjikë – Kanada 1-0

E enjte, 24 nëntor

Zvicër – Kamerun 1-0

Uruguai – Koreja e Jugut 0-0

Portugali – Gana 3-2

Brazil – Serbi 2-0

E premte, 25 nëntor

Uells – Iran 0-2

Katar – Senegal 1-3

Holandë – Ekuador 1-1

Angli – SHBA 0-0

E shtunë, 26 nëntor

Tunizi – Australi 0-1

Polonia – Arabia Saudite 2-0

Francë – Danimarkë 2-1

21:00 Argjentinë – Meksikë 2-0

E diel, 27 nëntor

Japoni – Kosta Rika 0-1

Belgjikë – Marok 0-2

Kroaci – Kanada 4-1

Spanjë – Gjermani 1-1

E hënë, 28 nëntor

Kamerun – Serbi 3-3

Koreja e Jugut – Gana 2-3

Brazil – Zvicër 1-0

Portugali – Uruguai 2-0

E martë, 29 nëntor

Ekuador – Senegal 1-2

Holandë – Katar 2-0

Iran – SHBA 0-1

Uells – Angli 0-3

E mërkurë, 30 nëntor

Australi – Danimarkë 1-0

Tunizi – Francë 1-0

Poloni – Argjentinë 0-2

Arabia Saudite – Meksikë 1-2

E enjte, 1 dhjetor

Kanada – Marok 1-2

Kroaci – Belgjikë 0-0

Japoni – Spanjë 2-1

Kosta Rika – Gjermani 2-4

E premte, 2 dhjetor

Gana – Uruguai 0-2

Koreja e Jugut – Portugalia 2-1

Serbi – Zvicër 2-3

Kamerun – Brazil 1-0

Rezultatet

Grupi 1

EkipetNotatGaratGoli
Hollanda735-1
Senegali635-4
Ekuatori434-3
Katarra031-7

Grupi i 2-të

EkipetNotatGaratGoli
Anglia739-2
SHBA532-1
Irani334-7
Uellsi131-6

Grupi i 3-të

EkipetNotatGaratGoli
Argjentina635-2
Polonia432-2
Meksika432-3
Arabia Saudite333-5

Grupi i 4-të

EkipetNotatGaratGoli
Franca636-3
Australia633-4
Tunizia431-1
Danimarka131-3

Grupi i 5-të

EkipetNotatGaratGoli
Japonia634-3
Spanja439-3
Gjermania436-5
Kosta Rika333-11

Grupi i 6-të

EkipetNotatGaratGoli
Maroku734-1
kroate534-1
Belgjika431-2
Kanadaja031-7

Grupi i 7-të

EkipetNotatGaratGoli
Brazili633-1
Zvicra634-3
Kamerun434-4
Serbisë135-8

Grupi i 8-të

EkipetNotatGaratGoli
Portugalia636-4
Korea e jugut434-4
Uruguai432-2
Gana335-7

Faza e eliminimit

E shtunë, 3 dhjetor

Holandë – SHBA 3-1

Argjentinë – Australi 2-1

E diel, 4 dhjetor

Francë – Poloni 3-1

Angli – Senegal 3-0

E hënë, 5 dhjetor

Japoni – Kroaci 1-3 penallti. (koha e rregullt 1-1 dhe koha shtesë)

Brazil – Kore e Jugut 4-1

E martë, 6 dhjetor

Marok – Spanjë 3-0 penallti. (0-0 koha e rregullt dhe koha shtesë)

Portugali – Zvicër 6-1

çerekfinale

E premte, 9 dhjetor

Kroaci- Brazil 4-2 penallti. (koha e rregullt 1-1 dhe koha shtesë)

Holandë – Argjentinë 3-4 penallti. (2-2 kohë të rregullta dhe shtesë)

E shtunë, 10 dhjetor

Marok – Portugali 1-0

Angli – Francë 1-2

Gjysmëfinalet

E martë, 13 dhjetor

Argjentinë-Kroaci 3-0

E mërkurë, 14 dhjetor

Francë – Marok 2-0

finalet

E shtunë, 17 dhjetor

Finalja e vogël: Kroaci-Marok 2-1

E diel, 18 dhjetor

Argjentinë-Francë 2-2 d.f., 3-3 shtesë, 4-2 në penallti

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME