Friday, July 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPashka e Madhe festohet edhe nga besimtarët ortodoks fierakë

Pashka e Madhe festohet edhe nga besimtarët ortodoks fierakë

Fier – “Krishti u ngjall”, më shumë paqe dashuri mes njëri – tjetrit.

Ky ka qënë urimi i hirësisë At Nikolla për besimtarët ortodoksë fierakë që kishin tejmbushur kishën e Shën Gjergjit jo vetëm në ambientet e brendëshme të saj por edhe sheshion e rrugicat që të çojnë për atje.

Besimtarë ortosoksë si dhe qytetarët fierak u mblodhën e morën flakën e ringjalljes së krishtit në kishën e Shën Gjergjit në Fier duke pohuar se Krishti u ngjall, por duke uruar më shumë mirësi, begati dashuri.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME