Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORESassuolo me Kumbullën në fushë mposht Interin dhe Asllanin

Sassuolo me Kumbullën në fushë mposht Interin dhe Asllanin

Sassuolo fiton minimalisht përballë kampionëve të rinj të Serisë A dhe ndez shpresën për mbijetesë. Ekipi i Nedim Bajramit dhe Marash Kumbullës morën maksimumin e pikëve pas një serie prej tri humbjesh dhe po kaq barazimesh.

Golin e vetëm të ndeshjes e realizoi Lauriente në fillim të takimit. Inzaghi aktivizoi nga minuta e parë Kristjan Asllanin, që u zëvendësua në minutën e 74-t nga Klaasen.

Sassuolo ka shanse të reduktuara për qëndrimin në elitë, por është e vetmja skuadër që e ka mposhtur dy herë Interin në këtë sezon.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME