Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPolicia: Një person hapi zjarr mbi makinat e parkuara në Kamzë

Policia: Një person hapi zjarr mbi makinat e parkuara në Kamzë

Policia e Tiranës ka dhënë detaje të reja mbi ngjarjen që tronditi Kamzën mbrëmjen e së dielës. Sipas forcave të rendit një person ende i paidentifikuar hapi zjarr ndaj automjeteve të parkuara në rrugën “Donald Trump”.

Ai ka qenë duke lëvizur në pjesën e pasme të një motori në momentin që ka qëlluar. Policia thotë se nga të shtënat nuk ka persona të dëmtuar. Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të për kete person të dyshuar.

“Një shtetas ende i paidentifikuar, i ulur pas në motomjet, ka qëlluar me armë zjarri. Nga veprimet e para hetimore rezulton se ai ka qëlluar në drejtim të automjeteve të parkuara. Për pasojë, dy automjete kanë pësuar dëmtime.

Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të autorit të dyshuar. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, si dhe për identifikimin e kapjen e autorit/ëve” – thuhet në njoftim. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME