Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPresidenti i ri/ Gjiknuri: Prisja më shumë seriozitet nga PD-ja. 

Presidenti i ri/ Gjiknuri: Prisja më shumë seriozitet nga PD-ja. 

I mandatuari i Partisë Socialiste për çështjen e Presidentit të ri, Damian Gjiknuri thotë se priste më shumë seriozitet nga PD-ja, dhe për të emrat nuk kanë pse bëhen publike.

”Raundi i tretë është ditën e hënë. Situata nuk është e mirë në PD, ne prisnim më shumë seriozitet në atë proces që të uleshine të negocionin. Ata e kanë mundësinë të vijnë me disa kandidatura dhe s’kanë përse ti bëjnë publike.

Nuk e kuptoj cfarë është kjo negociatë me kamera, duhet transparenca por jo kështu. Aftësia e lidershipit duket se si i merr vendimet jashtë kamerave. Për emrat nuk dilet në publik në fillim, unifikohet qëndrimi për 2-3 emra dhe negociohet pa i nxjerë në publik.

Nuk mund të thuash që unë kam disa emra dhe ti mi prano. Është çështje e një konsenusi të gjerë të një force jo të një individi. Alibeaj ka një keqmenaxhim të grupit të tij”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME