Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETRama e Rilindja nuk bëjnë asnjë centimetër përpara!

Rama e Rilindja nuk bëjnë asnjë centimetër përpara!

Petrit Vasili – Ky Rama dhe keta te rilindjes, ne kor si papagalle, thone vetem nje fjale: “Bo bo bo si e gjetem situaten kur erdhem ne pushtet dhe shikoni ku e çuam”.

Shiheni grafikun e te ardhurave per fryme sipas studimit europian.

Kur erdhen ne pushtet Rama e rilindja e gjeten me 30% te te ardhurave per fryme ne krahasim me vendet e BE dhe sot eshte perseri fiks 30% sic e gjeten edhe pas 10 viteve te “ndritura” rilindase ne pushtet.

Te gjithe vendet e tjera te Ballkanit jane rritur ndersa vetem Rama e rilindja s’bejne asnje cm perpara.

Keta jane te paret vetem per genjeshtrat, qe prodhojne, per drogen, per korrupsionin, per paaftesine dhe per shkollëpakësinë e tyre.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME