Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËRama: Muajin tjetër, pesë mijë lekë më shumë për pensionistët dhe rritje...

Rama: Muajin tjetër, pesë mijë lekë më shumë për pensionistët dhe rritje pagash

Kryeministri Edi Rama njoftoi se pagat për disa kategori do të rriten sërish. Rama shtoi gjithashtu 5 mijë lekë më shumë në pensionet e tyre.

“Jemi në kushtet e një mundësie të re. Një mundësi që do ta shfrytëzomë në të mirë të njerëzve, pas rritjes së pagës minimale, tani mund të shkojmë drejt rritjes së pagës mesatare. Do të kemi një rritje të shkallëzuar së shpejti për një pjesë. Jemi sot në kushtet kur mund t’ju themi edhe pensionistëve se zotimin për të shpërndarë taksën e jashtëzakonshme, që vumë mbi eksportuesit e mëdhenj të energjisë do ta mbajmë. 50 mijë lekë në drejtim të tyre, bashkë me pensionet që do të marrin herën tjetër”, tha Rama

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME