Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËRama thotë hetoni Metën, ky i përgjgijet, kam armët e mia të...

Rama thotë hetoni Metën, ky i përgjgijet, kam armët e mia të forta

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediet këtë të martë ka folur për kërkesën e Ramës ndaj SPAK për ta hetuar atë. Kreu i Shtetit tha se ai ka armët me te forta e verteta dhe transparenca.

“Kjo që shqiptarët presin është llogaridhënia e të gjithëve, më bën përshtypje por edhe juve pse ka frikë një kryeministër nga drejtësia e vet, që e ka kapur për fyti. I bën thirrje SPAK të hetojë Metën, shumë mirë bën që e bën këtë. Madje t’i cojë edhe pyetjet apo cështjet. Ilir Meta ka armët më të forta, e vërteta dhe transparenca. Më keni parë ndonjëherë t’I shmangem drejtësisë? Përkundrazi, gjithmonë kam dhënë shembullin për t’u ballafaquar. Pas 24 korrikut është e sigurtë që Ilir Meta do shkojnë te SPAK me fakte e prova, jo me deklarata politike për të gjithë mullarët e korrupsionit që lartësohen cdo ditë përpara syve të të gjithë qytetarëve shqiptarë. Po kush e ka penguar SPAK të hetojë Saliun, apo Ilirin ku ka qenë kryeministër. Po pse i bën këto, të mos hetojnë Stelën, mërtirin, Zoton dhe grupin criminal që drejton Shqipërinë. Po pse do frenojë ai Ilir me këto lloj përrallash e mashtrimesh? Ilir do i shkojë deri në fund, për ato gjëra që i ka bërë ai Shqipërisë e shqiptarëve”, tha Meta.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME