Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLESelena, më e ndjekura në instagram

Selena, më e ndjekura në instagram

Selena Gomez ka thyer rekordin në Instagram duke u bërë femra më e ndjekur në platformë me 400 milionë ndjekës.

Artistja e arriti këtë arritje më 17 mars, vetëm tre muaj pasi u kthye në Instagram. Ajo ka kaluar Kylie Jenner, e cila më parë mbante titullin me 382 milionë ndjekës. Popullariteti i Gomez në Instagram nuk është i ri. Ajo ka qenë vazhdimisht një nga personazhet më të ndjekur në platformë prej vitesh. Megjithatë, rrugëtimi i saj me rrjetet sociale ka qenë i vështirë.

Në një intervistë të vitit 2021 me Vogue, këngëtarja zbuloi se ajo fshiu aplikacioni nga telefoni në vitin 2019 pasi filloi të ndikojë në shëndetin e saj mendor.

“Në një moment Instagram u bë e gjithë bota ime dhe ishte vërtet e rrezikshme. Sa më shumë rritesha, aq më shumë evolova dhe kuptova se duhej të merrja kontrollin e asaj që ndjeja. Doja të isha në gjendje të shihesha në pasqyrë dhe të ndihesha e sigurt se do të isha kjo që jam. Pushimi nga mediat sociale ishte vendimi më i mirë që kam marrë ndonjëherë për shëndetin tim mendor. Krijova një sistem ku ende nuk i kam fjalëkalimet e mia. Dhe urrejtja dhe krahasimet e panevojshme u larguan sapo ula telefonin. Do të kem momente ku ajo ndjenjë e çuditshme do të kthehet, por tani kam një marrëdhënie shumë më të mirë me veten time”, tha Gomez për InStyle në vitin 2022. ”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME