Tuesday, May 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREShikoni RAI o gazetarë dhe media që mashtroni e helmoni me llogje...

Shikoni RAI o gazetarë dhe media që mashtroni e helmoni me llogje pazari!

Nga Ylli Manjani

Ja pra sa kollaj zhbëhet e gjithë propaganda e Ed Ramës dhe kazanit të tij. Propagandë e cila helmon e mashtron njerëzit 24 orë në ditë.

Mjafton një gazetar i pavarur që bën punën i lirë dhe një media që nuk merr telefonatë për të mos lejuar transmetimin. (Në fakt jam i bindur që ka patur ndërhyrje, por ndërhyrsit nuk ia kanë dalë dot)

Bild zbërtheu skemën e presionit mbi zgjedhjet. RAI zbërthen rregullisht lidhjet e nivelit të lartë qeverisës me trafikun e drogës dhe mafien.

Ja kaq!

Dëgjuat apo jo, ju media e gazetarë që bëni lajme me “burime”! Helmoni e mashtroni dynjanë me llogje pazari e pazaresh.

Kjo është arsyeja themelore që në shtëpi prej vitesh nuk shohim asnjë edicion lajmesh apo emision debati nga kanalet shqiptare.

https://kohajone.com/engjell-agaci-reagon-pas-reportazhit-te-medias-italiane-do-ti-padis-per-shpifje/embed/#?secret=iPjqq5hjmq
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME