Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTASi ka ndodhur sherri i përgjakshëm jashtë lokalit të natës në Maroussi

Si ka ndodhur sherri i përgjakshëm jashtë lokalit të natës në Maroussi

Të vdekurit dhe të plagosurit ishin anëtarë të të njëjtit grup që u argëtuan në dyqan – Arma u gjet në një tenxhere – Çfarë thonë dëshmitarët okularë

Zbardhen informacione të reja për përleshjen e ashpër me një të vdekur dhe një të plagosur që ka ndodhur në orët e para të së dielës (28/4) jashtë një klubi nate në Avenue Kifisias në lartësinë e Amarousiou.

Sipas ELAS-it, në orën 03:40 një autoambulancë e EKAV-ut ka marrë 21-vjeçarin N.N., i cili kishte një plagë me thikë në qafë dhe e ka dërguar në Spitalin e Kryqit të Kuq, ku ka ndërruar jetë pak kohë më vonë.

Në të njëjtën kohë, 26-vjeçari D.P është transferuar dhe po trajtohet në spitalin Red Stavros. me një plagë me armë zjarri në bark. Në përleshje dyshohet se është përfshirë edhe një person tjetër, i cili ka marrë një plagë nga një send i mprehtë dhe ka ndaluar një automjet që e ka dërguar në Kryqin e Kuq ku po trajtohet.

Forcat e policisë që kanë shkuar në vendngjarje kanë gjetur një armë brenda një vazoje me lule si dhe një gëzhojë 9 mm.

Sipas njoftimit të policisë, dy të rinjtë po argëtoheshin brenda lokalit të natës derisa në rrethana të panjohura kanë dalë jashtë ku ka shpërthyer një sherr i egër i cili u kthye shpejt në një episod të përgjakshëm. Megjithatë, sipas raportimeve, nuk ka pasur të shtëna.

Informacionet thonë se 26-vjeçari i plagosur prej 3 muajsh qëndron tek një i afërm i tij në Athinë.

Hetimet paraprake për rastin janë ndërmarrë nga Drejtoria e Sigurimit të Atikës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME