Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETSituata e rreshjeve në 24 orët e fundit, fshati Kutë pa energji...

Situata e rreshjeve në 24 orët e fundit, fshati Kutë pa energji elektrike

Situata nga rreshjet
Informacion i orës 08:30
Situata në territorin e qarkut Fier është e qetë. Nga struktura vendore të MC, nuk kemi raportime për situata problematike.
Gjatë natës ka pataur reshje shiu me intesitet të ulët deri mesatar por pa shkaktuar kufizime në lëvizje apo akses në marrjen e shërbimeve .
Më konkretisht situata rezulton si vijon :
1️⃣- Furnizime me ujë të pijshëm nuk ka problem.
2️⃣- Akset rrugore, rurale dhe nacionale janë
të kalueshme normalisht.
3️⃣- Hidrovoret janë në gatishmëri të plotë pune.
4️⃣- Niveli i ujit në lumenjt Vjosa, Seman dhe Shkumbin është brenda shtratit dhe në kuota normale.Niveli i Vjosës në pikëmatjen e urës së Mifolit është 4 m
5️⃣-Prezence uji në toka bujqësore nuk ka.
6️⃣- Kemi ndërprerje të energjisë elektrike, në Fshatin Kutë, Njësinë Administrative Fratar, bashkia Mallakastër.
Grupet e punës janë në terren dhe po punohet për riparimin e difekteve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME