Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKË“Skandali për portin e Durrësit”/ Meta thirrje Ramës: Jepini përgjigje këtyre pyetjeve

“Skandali për portin e Durrësit”/ Meta thirrje Ramës: Jepini përgjigje këtyre pyetjeve

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi se skandali me aferën e portit të Durrësit po thellohet.

“Vazhdon të thellohet skandali i portit të Durrësit. Dalin në pah dhe lidhjet e kryeministrit për të bllokuar transparencën. Zoti Vasili ka bërë disa pyetje muaj më parë.

Ende sot pas gati 3-4 muajsh nuk ka asnjë përgjigje dhe asnjë llogaridhënie me këto pyetje. A i është dhënë statusi kompanisë? Cila është kompania? Në memorandumin e përmendur nuk është EMAR Group. Cilat janë masat garantuese që porti i Durrësit mos të sekuestrohet nga bankat vendase.”, tha Meta.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME