Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETThyhet xhami i gabinës, banorët konfrontohen me policinë (vidio)

Thyhet xhami i gabinës, banorët konfrontohen me policinë (vidio)

Divjakë – Banorët e Divjakës janë përplasur sërish me Policinë. Ata kanë thyer xhamat e kabinës së vendosur në hyrje të parkut kombëtar Divjakë-Karavasta.

Policia është bërë gardh në mbrojtje të traut dhe po tenton të zmbrapsë qytetarët e Divjakës, të cilët e cilësojnë vjedhje dhe grabitje nga Ministria e qeveria shqiptare.

Sipas tyre, vendosja e tarifës është korruoptive dhe dëmton jo vetëm banorët, por edhe bizneset në zonë. Ata theksojnë se do protestojnë deri në arritjen e qëllimit të tyre. Sipas tyre, vendosja e tarifës është korruptive dhe dëmton jo vetëm banorët, por edhe bizneset në zonë. Banorët theksojnë se do protestojnë deri në arritjen e qëllimit të tyre.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME