Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËUrimi/ Osmani - Begaj: Së bashku t’i sjellim vendet tona me...

Urimi/ Osmani – Begaj: Së bashku t’i sjellim vendet tona me afër BE-së

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka uruar për zgjedhjen në postin e presidentit të Shqipërisë të Bajram Begajt. Përmes një urimi në rrjetet sociale, Osmani shkruan se së bashku, do të bashkëpunojnë për raportet mes Kosovës dhe Shqipërisë, duke i çuar dy vendet sa më pranë BE-së.
Presidentja e Kosovës është e para kryetare shteti që uron Begajn për marrijen e postit të ri, pas votimit me 78 vota pro në Kuvend.

Urime të përzemërta për presidentin e sapozgjedhur të Shqipërisë, z. Bajram Begaj! Ju uroj suksese në rolin tuaj të ri dhe shumë të rëndësishëm“, ka shkruar Omani në Facebook.

Begaj është zgjedhur këtë të shtunë si president i Republikës së Shqipërisë me 78 vota pro, 4 kundër dhe 1 abstenim.

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka uruar për zgjedhjen në postin e presidentit të Shqipërisë të Bajram Begajt. Përmes një urimi në rrjetet sociale, Osmani shkruan se së bashku, do të bashkëpunojnë për raportet mes Kosovës dhe Shqipërisë, duke i çuar dy vendet sa më pranë BE-së.
Presidentja e Kosovës është e para kryetare shteti që uron Begajn për marrijen e postit të ri, pas votimit me 78 vota pro në Kuvend.

Urime të përzemërta për presidentin e sapozgjedhur të Shqipërisë, z. Bajram Begaj! Ju uroj suksese në rolin tuaj të ri dhe shumë të rëndësishëm“, ka shkruar Omani në Facebook.

Begaj është zgjedhur këtë të shtunë si president i Republikës së Shqipërisë me 78 vota pro, 4 kundër dhe 1 abstenim.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME