Saturday, April 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËVasili letër AKSHI-t: Miliona të dhëna rrezikojnë të përdoren për qëllime kriminale

Vasili letër AKSHI-t: Miliona të dhëna rrezikojnë të përdoren për qëllime kriminale

Nga Petrit Vasili: 

Si deputet i jam drejtuar me kërkesë zyrtare për Informacion drejtueses së AKSH-it lidhur me shërbimet publike online.

Gjendja paraqitet tepër e rëndë me sherbimet publike online dhe miliona të dhëna gjenden në kaos dhe me mundësi shfrytezimi për qëllime kriminale.

Qindra milion euro të shpenzuara për digitalizimin sherbimeve publike dhe sistemi on line u shemb në pak orë dhe kjo është pak të thuash skandal shumë i rëndë dhe praktikisht rënie e shtetit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME