Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREVidio te 'Piranjat' e drejtorit të teatrit Bylis, Klaudi Marku jep...

Vidio te ‘Piranjat’ e drejtorit të teatrit Bylis, Klaudi Marku jep dorëheqjen

Drejtori i Teatrit të Bylisit, Klajdi Marku ka dhënë dorëheqjen ng adetyra menjëherë pasi ra në rrjetën e investigimit të emisionit të Piranjave, ku pranonte se kishin ardhur posaçërisht nga Shqipëria në takim me kryeministrin Rama në Athinë.

Drejtori në fjalën e tij, Marku është shprehur se dorëheqja erdhi pas emisionit të Piranjave, por duke treguar dhe versionin e tij se si u bë pjesë e takimit të kryeministrit me emigrantët në Athinë.

Drejtori bëri me dije se ishte pjesë e aktivitetit, por sipas tij në fillim ata ishin prezent me trupën e aktivitetit në Korinth për të dhënë shfaqje në datën 11 maj, por grupi i ka kërkuar drejtorit të ishin pjesë në aktivitet dhe kanë shkuar.

“Po, kam qene pjesmares ne aktivitet, por kam qene me trupen e të rinjëve, pjesmares ne aktivitet ne Korinth me pjesën “Antigona”, kemi dhene shfaqe ne dt 11 maj. Ne daten 12 meqënëse grupi donte te shikonte aktivitetin shkuam” ka pohuar Marku në deklaratën për median.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME