Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËYuri Kim - Christiane Hohmann: Mezi presim të punojmë bashkë

Yuri Kim – Christiane Hohmann: Mezi presim të punojmë bashkë

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, është takuar me ambasadoren e BE-së në vendin tonë, Christiane Hohmann.

Përmes një postimi në Twitter, Kim thekson se po pret me padurim të punojë ngushtë me ekipin e BE-së, për të mbështetur përpjekjet e njerëzve dhe qeverisë, duke përfshirë zbatimin e plotë të reformës në drejtësi.

“E lumtur që takova ambasadoren e BE në Tiranë, Christiane Hohmann. Ajo është e emocionuar që zyrtarisht kanë filluar negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në Union. Ne mezi presim të punojmë ngushtë me ekipin e BE-së për të mbështetur përpjekjet e njerëzve dhe qeverisë, duke përfshirë zbatimin e plotë të reformës në drejtësi”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME