Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETYuri Kim: Me rëndësi që protesta të jetë paqësore

Yuri Kim: Me rëndësi që protesta të jetë paqësore

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Yuri Kim ka reaguar pak para nisjes së protestës së thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha që do të nisë në orën 19:00 para godinës së qeverisë.

Kim shprehet se është e drejta e qytetarëve të protestojnë. Ajo theksoi se me rëndësi është që të zbatohet ligji dhe protesta të jetë paqësore.

“Është e drejta e të gjithë qytetarëve që të protestojnë, me rëndësi është të zbatohet ligji dhe protesta të jetë paqësore”, tha Kim.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME