Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZhduket biznesmeni shqiptar në Greqi

Zhduket biznesmeni shqiptar në Greqi

Greqi – Zhdukja nga Rodosi e 46-vjeçarit shqiptar Xhani Topalli, biznesmen i njohur i ndërtimit, të cilit i humbën gjurmët mbrëmjen e së dielës, po bëhet një mister i vërtetë.

Sipas “Dimokratiki tis Rhodes”, punonjësit e Policisë që po kryejnë një hetim të plotë, e gjetën makinën e tij Honda CRV 4×4 me xhamat e hapur dhe pa çelësa në Kalythies në një pikë mermeri të zonës. Një dëshmitar ka vendosur makinën në vendngjarje që prej mëngjesit të së hënës, ndërsa nga hetimet në kompaninë e celularëve u zbulua se celulari i tij ka rënë në heshtje që në mbrëmjen e së dielës.


Kështu, kur zhdukja e ndërtuesit 46-vjeçar dhe baba i tre fëmijëve u raportua mbrëmjen e së dielës, një kamerier në një restorant në Falirak ka dëshmuar se ai kishte ngrënë së bashku me dy bashkatdhetarët e tij dhe një djalë 10-vjeçar në dyqan të hënën pasdite. Përveç kësaj, ka një deklaratë nga një ushtar që e pa atë në zonë në të njëjtën ditë dhe orë.

Siç shkruan gazeta “Dimokratiki tis Rodos”, duke qenë se për shkak të punës kishte llogari të hapura dhe po përpiqej të mblidhte borxhet, është për t’u habitur që ai nuk iu përgjigj një takimi që kishte paraditen e së hënës me një hotelier i cili do t’i paguante 30.000 euro për punën që kishte bërë.

Hotelieri e kërkoi dhe kontaktoi me njerëz të njohur për të.

Një natë më parë ai dyshohet se ka pasur një takim me një tjetër hotelier me të cilin kishin rënë dakord për shlyerjen e borxheve për një projekt tjetër, i cili njoftoi autoritetet se në fund takimi i tyre është anuluar.

Të gjitha portat e daljes nga ishulli u kontrolluan

Siç shkruan “Dimokratiki”, zhdukja e tij ka shkaktuar shqetësim te familjarët dhe miqtë.

Bashkëshortja dhe vëllai i tij, të shoqëruar nga avokati i tyre, njoftuan Prokurorin Publik, drejtorin e Drejtorisë së Parë të Policisë Dodekanez dhe efektivët e Nëndrejtorit të Sigurisë Rodos dhe AT Archangelos.

Kujtojmë se 46-vjeçari kishte qenë aty pasditen e së dielës me një grup shokësh dhe ishte larguar në mbrëmjen e së njëjtës ditë për të takuar hotelierin.

Nga kontrolli i kamerave u zbulua se ai ishte nisur drejt zonës. Të gjitha portat e daljes nga ishulli u kontrolluan (Kolonas dhe porti Akadia dhe nisjet nga aeroporti) por asgjë e re nuk doli.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME