Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksidenti/ Makina përplas për vdekje kalimtarin, ende i pa identifikuar

Aksidenti/ Makina përplas për vdekje kalimtarin, ende i pa identifikuar

Lushnje – Nje aksident me vdekje ka ndodhur rreth orës 17:40, në Golem, te Lushnjës. Viktima eshte nje kembesor i paidentifikuar.


Sipas policise , ai ka kaluar permes aksit nacional duke tentuar te dale ne anen tjeter te rruges. Prane trafikndareses , automjeti tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin S. V., 64 vjeç, banues në Pojan, e ka perplasur ne pjesen e perparme.

Vdekja ka qene e menjeherhme, thote policia ne vend ngjarje, ndersa ne rruge kane mbetur pervec njollave te gjakut edhe atletet e viktimes.

Zona e Golemit eshte e pandricuar dhe mjetet lvizin me shpejtesi. Ne muajin nentor dy viktima kembesore u shenuan ne kete aks i coli eshte bere njolle e zeze per aksdentet.

Viktima rreth 55- 60 vjec eshte mashkull dhe eshte derguar ne morg ndersa u shoqërua ne polici drejtuesi i mjetit me të cilin po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e shtetasit që ka ndërruar jetë dhe për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Lushnjë/Informacion paraprak

Rreth orës 17:40, në Golem, Lushnjë, automjeti tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin S. V., 64 vjeç, banues në Pojan, ka aksidentuar me pasojë vdekjen një shtetas, ende i paidentifikuar.

U shoqërua drejtuesi i mjetit në Komisariat, me të cilin po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e shtetasit që ka ndërruar jetë dhe për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME