Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËArrestohet kryebashkiaku socialist i Bulqizës Lefter Alla

Arrestohet kryebashkiaku socialist i Bulqizës Lefter Alla

Lefter Alla, kryetar i Bashkisë ës Bulqizës është vënë në prangat e policisë pasditen e sotme.

“Panorama” raporton se ai është vënë në pranga me urdhër të SPAK për shkak se ndaj tij rëndojnë dy akuza.

Ai akuzohet për korrupsion dhe abuzim me tenderat publikë.

Alla është paraqitur më herët në Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për të dhënë sqarime për këto tendëra.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME