Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËAustin Butler zbulon këshillën që i dha DiCaprio për filmin ‘Elvis’

Austin Butler zbulon këshillën që i dha DiCaprio për filmin ‘Elvis’

Austin Butler ka portretizuar Mbretin e Rock n’ Roll-it në filmin e ri biografik të titulluar, Elvis.

Filmi vjen nga Baz Luhrmann, i cili ka bërë një sërë filmash të suksesshëm si hiti muzikor, Moulin Rouge (2001).

Leonardo DiCaprio ka pasur përvojë pune me regjisorin dhe ai i dha aktorit të ri disa këshilla miqësore kur ata ishin në xhirimet e filmit Once Upon a Time In Hollywood të Quentin Tarantino.

“Leo më tha, “Baz do të të mbajë vazhdimisht jashtë ekuilibrit dhe do të nxjerrë nga ti gjërat që nuk i dije kurrë që i kishe brenda teje”,tregoi Austin.

Ai shpjegoi se këshilla e Leonardos ishte e saktë. “Kjo është pikërisht përvoja që kam pasur.”

Megjithatë, këshilla eaktorit nuk ishte e vetmja pjesë e njohurive të dobishme që Butler mori gjatë udhëtimit të tij për të portretizuar Elvisin.

Tom Hanks gjithashtu foli me të ndërsa ata ishin në xhirime së bashku.

“Tomi, po ashtu, mendoj se në një moment sapo pa se isha i zhytur plotësisht dhe këshilla e tij për mua ishte: “Ti e di që çdo ditë përpiqem të lexoj diçka, madje edhe 10 minuta vetëm të lexoj pak nga një libër, që nuk ka asgjë. të bëj me punën që po bëj”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME