Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksident me vdekje në afërsi të Roskovecit, autori braktis viktimën në rrugë

Aksident me vdekje në afërsi të Roskovecit, autori braktis viktimën në rrugë

Aksident me vdekje ka ndodhur ne aksin nacional Berat-Fier, ne afersi te fshatin Velmish.

Nje person ka nderruar jete pasi është përplasur nga një automjet e më pas drejtuesi eshte larguar sl bashku me mjetin tip peugeot.

Paraprakisht dyshohet se personi qe ka nderruar jete eshte nje punëtor i firmes qe punonte per asfaltimim e aksit nacional Poshnje-Roskovec.

Mjeti qe e goditi, eshte i tipi Peugeot me targa AA 067 GM, eshte larguar nga vendngjarja.

Automjeti eshte gjetur ne shtepine e autorit, i cili eshte identifikuar nga policia.

Burime informacioni bejne me dije se viktima quhet Mentor Lama.

Policia

Në datë 28.06.2022, rreth orës 23:00, në fshatin Velmish, Roskovec, shtetasi T. H., 58 vjeç, banues në Berat, duke drejtuar automjetin tip “Peugeot” ka aksidentuar me pasojë vdekjen dhe është larguar nga vendngjarja, shtetasin M. L., 45 vjeç, banues në Tiranë(punonjës i një firme që meret me sinjalistikën rrugore).

Drejtuesi i mjetit u kap dhe u shoqërua në ambientet e Policisë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME