Monday, July 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTBayerni gati që t’i vjedhë Leverkusenit Granit Xhaka

Bayerni gati që t’i vjedhë Leverkusenit Granit Xhaka

Bayern Munich është gati që t’ia vjedhë Granit Xhakën Bayer Leverkusenit, skuadër me të cilën thuhet se ai ka një marrëveshje paraprake. 30-vjeçari ka mbyllur kontratën me Arsenalin dhe këtë verë do të duhet të gjejë një destinacion të ri.

Në ndeshjen e fundit ndaj Wolves ai shënoi dy gola, duke mbyllur një sezon fantastik në nivel personal. “4-4-2.ch” raporton në mënyrë ekskluzive se Bayerni është gati të bëjë lëvizjen e papritur.

Kampionët e Gjermanisë janë në kërkim të një mesfushori me eksperiencë, pasi së fundmi kanë dështuar që të gjejnë një akord me West Ham për Rice. Xhaka e njeh mjaft mirë Bundesligën pasi më parë është aktivizuar te Monchengladbach. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME