Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËBerisha mbrrin në selinë e PD pas fitores

Berisha mbrrin në selinë e PD pas fitores

Sali Berisha ka mbërritur në selinë blu, pas shpalljes si kryetar i Partisë Demokratike. Berisha siguroi në këtë garë 40.820 vota, e përkthyer në përqindje, 93.45%.

Nga ana tjetër, kandidati Ibsen Elezi mori 2532 vota, e thënë ndryshe 5.8%.

Berisha tashmë do të mbajë dhe një konferencë për mediat, ku pritet se do të flasë pikërisht për këtë rezultat.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME