Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETBie sistemi/ Radhë të gjata në doganat me Maqedoninë e Veriut

Bie sistemi/ Radhë të gjata në doganat me Maqedoninë e Veriut

Kjo e shtunë ka sjellë radhë të gjata automjetesh në pikën kufitare të Qafë Thanës. Shkak është bërë një defekt në sistem në palën maqedonase. Kjo ka rezultuar në një fluks automjetesh në pritje për të kaluar kufirin. Janë mbi 100 mjete që presin në radhë.

Pala maqedonase po punon manualisht prej mëngjesit, çfarë ka krijuar vonesa. E njejte është situata edhe në piken e kalimit kufitar të Tushemishtit dhe Gorrices. Autoritetet e Kufirit ende nuk kanë njoftim nga pala maqedonase se kur pritet të riparohet defekti në sistem.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME