Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREÇmenduri në Hamburg, Laçi bën 1-0: Shqipëria në avantazh edhe në ndeshjen...

Çmenduri në Hamburg, Laçi bën 1-0: Shqipëria në avantazh edhe në ndeshjen dytë

Qazim Laçi shënon golin e parë të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Kroacisë. Në Hamburg, për ndeshjen e dytë të Grupit B në Euro 2024, kuqezinjtë kalojnë edhe njëherë në avantazh. Laçi shënoi shpejt, ndonëse jo aq shpejt sa Bajrami në debutimin kundër Italisë.

Në minutën e 11′, Laçi shfrytëzoi një krosim të përpiktë të Asanit, u zhyt me kokë dhe mposhti Livakovic, duke kaluar përpara lojtarët e Sylvinho. Goli i tretë i Shqipërisë në finalet e një Europiani.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME