Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREGjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të rregullores se re të Kuvendit

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të rregullores se re të Kuvendit

Gjykata Kushtetuese ka shfuqizuar disa nga pikat e rregullores së re të Kuvendit.

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar pikën kur deputetët përjashtohen me 30 ditë kur ushtrojnë dhunë ndaj deputetëve të tjerë, dhe mbetet në fuqi me 10 ditë.

Kur deputeti përdor lëndë pirtekntike, tymuese ose bojëra është lënë në fuqi masa 60 ditore.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME