Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDy jetë të humbura në magazinën e deputetit të PS, gjykata lehtëson...

Dy jetë të humbura në magazinën e deputetit të PS, gjykata lehtëson masën ndaj dy të akuzuarve

Nuk ka ende akt ekspertiza që do të sillnin marrjen në pyetje të deputetit Bujar Çela, në magazinën e të cilit ndërruan jetë dy persona babë e bir.

Por ndërkohë gjykata ka vijuar të konstatojë humbje të fuqisë së masës së pezullimit nga detyra edhe ndaj dy të tjerëve.

Gjykata Antikorrupsion vendosi heqje të masës së pezullimit nga detyra ndaj Miklocan Petros dhe Ilmi Ukut, ndërsa një ditë më parë humbi fuqinë edhe masa ndaj një inspektorit dhe ndaj kryeinspektorit.

Të gjithë ata janë nën hetim për punimet pa leje në objektin e deputetit, i cili është arsyeja se përse prokuroria e Fierit shpalli mos kompetencën dhe ja delegoi SPAK.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME