Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETEmrat/ Atentati mafioz në Athinë, identifikohen shqiptarët e vrarë

Emrat/ Atentati mafioz në Athinë, identifikohen shqiptarët e vrarë

Dy të vdekur dhe një e plagosur është bilanci i një atentati që ndodhi në një lokali në lagjen Nea Zmirni në Athinë.

Sipas burimeve nga vendngjarja, viktimat  janë shtetasi shqiptarë Kreshnik Çerçizi dhe Armando Ogranja, ndërsa vajza e plagosur është shtetase greke. Ajo po kurohet në spitalin Evangjelizmos, jashtë rrezikut për jetën. Autori i dyshuar hyri në lokal dhe qëlloi mbi tre personat që ndodheshin brenda, duke lënë të vdekur në vend njërin prej tyre. Shtetasi tjetër ndërroi jetë në spitalin e Kryqit të Kuq.

Kreshnik Çerçizi, 41 vje nga Vlora mori dy plumba në kokë dhe Armando Ogranja, 44 vjeç nga Berati mori dy plumba në gjoks dhe një në bark.

Kreshnik Cercizaj, 41 vjec nga Vlora
I denuar me pare ne Shqiperi me 7 vjet burg per dhenie ndihme per kalim te paligjshem te kufirit

Duket se 44-vjeçari Ogranja kishte edhe më parë kërcënime, pasi kohët e fundit ndërronte lokale dhe mjete shumë shpesh, ndërsa për 41-vjeçarin Çercizi dihet se ka qenë kontigjent krimi për çështje droge dhe vepra të vogla penale.

Mes rrëmujës, autori u largua me vrap nëpër rrugica. Ai ishte i veshur me xhup të zi me kapuç dhe në fytyrë mbante një maskë anti-covid.

Policia greke thotë se i ka pasur të skeduar të dy shqiptarët, njëri prej të cilëve njihej për grabitje, drogë dhe armëmbajtje.

Policia greke dyshon se atentati është larje hesapesh, ndërkohë që po kqyren kamerat e sigurisë si dhe p

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME