Sunday, September 24, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETFotot/ Ja personat që u ekzekutuan mbrëmë në lokal në Athinë

Fotot/ Ja personat që u ekzekutuan mbrëmë në lokal në Athinë

Athinë – Kreshnik Çerçizaj 41 vjeç dhe Armando Ogranja 44 vjeç janë dy shqiptarët u ekzekutuan një natë më parë në Athinë, ata u ekzekutuan me 7 plumba.

Një person me kapuç dhe maskë qëlloi me breshëri ndaj dy shqiptarëve 41 dhe 44-vjeç që ishin ulur në lokal. Ai u afrua pranë tavolinës ku ndodheshin dy shqiptarë dhe i qëlloi me breshëri plumbash. Më pas u largua me vrap. Çerçizaj ndërroi jetë në vendin e ngjarjes, ndërsa Ogranaja në spital. Një ditë pas krimit, mediat greke shkruajnë se të dy viktima janë me precedentë penalë.

Deri tani dyshimet mbi krimin janë për larje hesapesh. Duket se 44-vjeçari Ogranja kishte edhe më parë kërcënime, pasi kohët e fundit ndërronte lokale dhe mjete shumë shpesh41-vjeçari Çercizaj dihet se ka qenë kontigjent krimi për çështje droge dhe vepra të vogla penale.

41-vjeçari që u ekzekutua mbrëmjen e djeshme në kafe-barin Pop Up në Nea Smyrni kishte një të shkuar për grabitje dhe raste droge. Ai ishte njeriu që vdiq në vend para se ambulanca të arrinte dhe ta çonte në spital. Sa i përket viktimës së dytë, ai ka marrë plumba nga afër në stomak dhe gjoks, si pasojë ka humbur shumë gjak dhe me gjithë përpjekjet e mjekëve të “Kryqit të Kuq” nuk ia ka dalë dhe i është nënshtruar plagëve të marra. . 

Punonjësit e Policisë së Sigurimit nga vendi i ngjarjes kanë grumbulluar nga arma e ekzekutorit shtatë gëzhoja të kalibrit 9 mm, të cilat tashmë janë dërguar në laboratorët e mjekësisë ligjore për t’u kqyrur. Që në mëngjes ata kanë “skanuar” zonën për të gjetur video të tjera të lëvizjeve të autorit i cili shfaqej plotësisht i qetë dhe sigurisht që synonte të vriste dhe të mos dërgonte mesazh paralajmërues.  

Vajza 31-vjeçare e cila ndodhej në kafene dhe mbeti e plagosur, është shtruar në spital me një plagë në këmbën e majtë, pa u dukur për momentin të ketë probleme me shëndetin. Sipas dëshmive të para, ai nuk kishte lidhje me shoqërinë e dy viktimave dhe plumbin e kishte marrë para se të mbulohej.  

Oficerët e sigurisë e karakterizojnë grevën si rrezik të lartë duke pasur parasysh numrin e njerëzve në sheshin e frekuentuar, ishte relativisht herët dhe kishte ende shumë njerëz që ecnin ndërkohë që pak kohë para përfundimit të finales së Kupës së Botës dhe ecuria e së cilës kishte mbajtur shumë klientët në zonën e kafeneve të saj. Autori nuk kishte frikë se mund të bllokohej pasi edhe nëse do të kishte bashkëpunëtor, rruga është larg vendit ku u nis për të hipur në një mjet arratisjeje. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: