Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËOPINION/ ANALIZËPOLITIKË E VDEKUR...POLITIKANË TË DËSHTUAR!

POLITIKË E VDEKUR…POLITIKANË TË DËSHTUAR!

Nga Anita Hoxha – Ia shtrënguat rinisë lakun në fyt, ia errësuat perspektivën për të ardhmen, e detyruat të iki…të arratiset me gomone, sikur të ishin të tepërt në vendin e tyre !
Pjesën tjetër po e përdorni për “telenovelat” tuaja të protestave, ku dëgjojnë ulurimat e njërit apo tjetrit, të cilat kemi vite që i dëgjojmë, sa na janë lodhur trutë…!

Është aq e ngrohtë, minier floriri, ajo karrige, sa këta bëjnë pakt me “djallin”, vetëm të mos e lëshojnë atë !

Ju mendoni se, po lanë karriget ata, do të futen në burg !?
-Jo, janë të gjitha lojëra të ndyera këto, që dhe fëmijët dy vjeç po i kuptojnë.

 • Ku është burgu, më thoni…kush u futë në burg,
  nga ata… në cilin serial të .
  “telenovelës” së tyre !?
 • Përfundoi ndonjëri në burg !?
  Vetëm dashuri ka hidh e prit po të njejtët aktorë… po të njejtit mashtrues, po të njejtit “llafologë”, që dhe fjalët ua dimë përmendësh !
 • E kuptoni se çfarë tmerri jetojmë…?!
 • Vuajtën prindërit tanë, po vuajmë dhe ne… do vuajnë dhe fëmijët tanë !
  Atëherë, të paktën, kishim familjen e bashkuar, tani këta na i kanë sjellë jetën në një nivel aq të ulët, sa shkatërruan dhe themelet e familjës…bazat e saj !
  Filluan martesat, burrë me burrë, grua me grua…
  Shohim burra që adaptojnë fëmijë, dhe gra që ndajnë rolet mes tyre…njëra burri e tjetra gruaja !!
 • Më thoni, kur më përpara i kemi njohur këto gjëra ?
 • Kurrë…

Në këto qeverisje, as të njërit, as të tjetrit… nuk ka asgjë të re, përveqëse shkatërrimi të çdo gjëje të bukur, deri në themel.

 • O njerëz, këta nuk ju nxjerrin në protesta, për të rrëzuar qeverinë, por vetëm për të mbajtur të gjallë skenarët e tyre…
  Ilir, Sali, Edi Rama…etj.
  Nuk rrëzohet qeveria me ato lloj protestash… ajo rrëzohet me votë.
 • Mos i votoni kurrë më ata që kanë lënë këtë popull në mëshirë të fatit !!

Ne jemi me fat, që kemi popullin më të mirë në botë, po vertetë e kemi. Por, u detyruan të punojnë nëpër “dynja” t’a rregullojnë atë, ndersa tokat e veta i lanë djerrë…!

E më keq akoma, edhe atje ku derdhin djersën, ngrihet dikush e i ofendon rënd, duke i quajtur
“kriminelë !”

 • Ju thotë, sepse vetë mediat tona, portale të ndryshme, nëpër titujt e gazetave, “të korruptuara”, të cilat nuk shkruajnë asgjë të bukur për këtë Shqipëri, që Zoti e krijoi kaq të përsosur dhe e bekoi !
  Po shkruajnë zi e terr, me lajme më të shëmtuara; u vra, u pre, u përdhunua, nëna braktisi fëmijën…babai përdhunoi !
  Fëmijë që kapen me drogë, kaq miliona euro u kapën nëpër maune…Perdite pamje tmerri neper TV ,aksidente, statistika aq te vdekur, e kaq te plagosur. Nuk paska asgjë tē bukur ky vend, pēr këto gazeta e portale, dhe normale ajo nga India ashtu do thotē jan kriminele. Sepse asaj i kan plasur sytē të shikojē sa puntorë, janë shqiptarët atje, sa lodhen . Shumica prej tyre i ka duart me kallo , nga punët mē të rënda , shumica e kan zemrēn e plagosur, kan lënë familjet, nënat ,vēndin e tyre.Po ka dhe shumë shqiptarē qē kan shkēlqyer nē te gjitha fushat, e jetës mē mirē se vetê Anglezët. Sikur ta kem perballë atë , do ti thoja ….

Ju marrsh tē keqen shqiptarëve ..

Shqipërine ka bekuar zoti me diell , e shqiptarët rracēn mē tē bukur no botë. Si ka mundēsi qē u kujtua tani kjo, shoqja nga India? Si ka mundësi qē shteti me inteligjencën mē tē lartë ushtarake ,nuk I ka zbuluar dot gomonet kaq kohē? Se ajo policia juaj detare atje ēshtē e korruptuar deri nē grykē marrin mijëra paunde nga skafistët,e bējnë sikur nuk shikojneē O zonje nuk mē bēhet vonē, kur ti thua shqiptarēt po na pushtojnē pa luftë, por qaj se iku rinia e gjitha . Ketu ata qē po mbeten kjo politikē po i përdorē pēr tē te mbushur sheshet për tē dëgjjuar pērrallat e njerit e tē tjetrit. Pēr tē mbajtur karriget e sigurta edhe për vite tē tjera Jan thjeshte lojra nē kurriz tē kētij populli. Keta i bēnë tē rinjtē tē ikin , kēta i bënē tē rinjtē tē merren me drogē, i lane pa pune rrugeve ,se punēt janē pēr partiakēt, e rruga jep keto llojē efektesh.. Si kjo shqiperi kaq e bukur, nuk nxorri, nje burrë shteti,,nje burrē qē tē luftoi tē keqen e korrupsionin,qē ka mbytur cdo instituticion. Si nuk doli njē ihajrit qe ta dojē kētē vend mē shumē sesa milionat qē kanē nēpër banga Shumē keq!!

Anita Hoxha

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME