Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETLigji i natës “foli” në Nea Smyrni (foto e vidio)

Ligji i natës “foli” në Nea Smyrni (foto e vidio)

Fotot – Video: Giorgos Dagalakis

Për të larë hesapet, ELAS po flet për shkakun e vrasjes së ndodhur mbrëmjen e së dielës (18.12) në një kafene në Nea Smyrni me dy patronë, të moshës 41 dhe 44 vjeç, me origjinë shqiptare që ranë të vdekur nga të shtënat me armë zjarri të një. xhelati i maskuar dhe i cili nuk ka ngurruar të hapë zjarr në një kafene në sheshin e zonës edhe pse brenda kishte qytetarë të padyshimtë.

Në të njëjtën kohë, një 31-vjeçare greke, e ulur në një tavolinë aty pranë, ka mbetur e plagosur nga një plumb dhe po trajtohet në “Kryqin e Kuq”. Edhe ai mbeti i plagosur shumë lehtë dhe një burrë, i cili sapo filluan të binin të shtënat, u përpoq të largohej nga frika, por u pengua dhe e goditi kokën. Megjithatë, ai nuk kishte nevojë të shtrohej në spital.

Ngjarja e përgjakshme ka ndodhur pak pas orës 21:30, në bar-kafenë Pop-Up, në pedonalen e sheshit në rrugën 25 Marsi 13. Një burrë i veshur me të zeza, i veshur me maskë kirurgjikale, është shfaqur jashtë dyqanit, duke u drejtuar tek tavolina ku ishin ulur dy viktimat dhe papritur ai ka nxjerrë një pistoletë dhe ka nisur t’i qëllojë. Ai u largua menjëherë pas. 41-vjeçari mori dy plumba në kokë dhe ndërroi jetë në vend, ndërsa 44-vjeçari u qëllua me një plumb në gjoks dhe përfundoi pak më vonë në spitalin ku po trajtohej.

Pamja që ka krijuar policia është se xhelati me kapuç, përpara se të hapte zjarr në tavolinën jashtë kafenesë, ku ishin ulur dy të vrarët, kishte ecur në sheshin e Nea Smyrni duke “skanuar” zonën.

Një nga dy të vdekurit ishte “koleksionist” i qarkut të natës

Sipas informacioneve, një nga dy viktimat e të shtënave në Nea Smyrni ishte një bandit i njohur që vepronte në zonë dhe konsiderohet si “koleksionist” i një unaze që shet mbrojtje në dyqanet e sheshit.

Në fakt, të dy ishin persona të njohur në shesh pasi janë banorë të Nea Smyrni. Personi i parë që vdiq kohët e fundit shpesh ndryshonte mënyrat e transportit, duke lëvizur herë me makina të shpejta dhe herë me motorë me zhvendosje të madhe. Megjithatë, thuhet se nuk ruhej edhe pse kishte disa fronte të hapura. Burime policore flasin për një person që vepronte si “frontman” për kumbarët e natës që pushtonin klubet e natës në Smyrna të Re.

Shikoni fotot nga vendi i ngjarjes: 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME