Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËKëlliçi: Listën për Këshillin Bashkiak, do ta kryesojë Ilir Alimehmeti

Këlliçi: Listën për Këshillin Bashkiak, do ta kryesojë Ilir Alimehmeti

Kandidati i Opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi u shpreh në emisionin ‘Publikisht’ në TVSH, se listën e kandidatëve për Këshillin Bashkiak, do ta kryesojë Ilir Alimehmeti.

Doktori i njohur ishte rivali kryesor i Belindit në primaret që u zhvilluan në dhjetorin e vitit të shkuar, brenda PD, ku anëtarësia u shpreh se cili do të ishte kandidati për Bashkinë.

Në primare fitoi Kelliçi me 8 mijë e 500 vota, por në mbyllje të garës, Alimehmeti qe ishte i dyti më i mbështeturi, vendosi ti bashkohej kandidatit zyrtar.

Dhe prej fillimit të garës për Bashkinë, Këlliçi dhe Alimehmeti janë bashkë në shumë takime dhe aktivitete.

Sipas Belindit, ky është një moment bashkimi për demokratët dhe ai dhe Alimehmeti kanë dhënë shembullin e tyre domethënës

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME