Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËLamtumirë ‘Tomka’. Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar

Lamtumirë ‘Tomka’. Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar

Kinematografia shqiptare është në zi pasi ka humbur jetën një ndër aktorët e njohur të viteve 80′, Enea Zheku, i cili spikati me rolin tek filmi ‘Tomka dhe shokët e tij’.

Lajmin e ka bërë të ditur aktori Ledio Lako i cili me anë të një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar ndarjen nga jeta të Zhekut.

Lamtumire miku im. Aktor qe te paten zili breza te tere aktoresh! U rritem me rrolet e tua. U prehsh ne paqe Enea Zheku! ( Tomka)’-shkruan Lako përkrah fotos me Zhekun.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME