Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËLista/ Renditja e partive politike dhe kandidatët në 61 bashkitë e vendit

Lista/ Renditja e partive politike dhe kandidatët në 61 bashkitë e vendit

Zbardhet shorti i plotë i hedhur ditën e sotme në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për renditjen e subjekteve zgjedhore dhe kandidatëve për kryetarë bashkie në fletët e votimit.

Në listën e subjekteve zgjedhore, numrin 1 do ta mbajë koalicioni “Bashkë Fitojmë” i drejtuar nga Sali Berisha dhe Ilir Meta. Numrin 2 do ta mbajnë socialistët ndërkohë Partia Demokratike e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj do të renditet e nënta në fletën e votimit.

REZULTATET E SHORTIT

Sipas rezultateve të shortit renditja e subjekteve në fletën e votimit do të jetë si më poshtë vijon:

Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
“Partia Socialiste e Shqipërisë”;
“Partia Agrare Ambjentaliste e Shqipërisë”;
“Partia Republikane Shqiptare”;
“Partia Levizja e Legalitetit”;
“Partia Demokracia Sociale”;
Koalicioni “Aleanca Liberale e Djathtë“;
“Partia Socialdemokrate”;
“Partia Demokratike”;
Partia “Aleanca Progresiste L.ZH.K”;
Partia “Fryma e Re Demokratike”;
Partia “Drejtësi, Integrim dhe Unitet”;
“Partia për Europianizim dhe Integrimin e Shqipërisë”;
“Partia Aleanca Demokratike e Shqipërisë”;
Partia “Bindja Demokratike”;
Partia për Mbrojtjen e të Drejtave të Emigrantëve
Partia “Aleanca Arbnore Kombëtare”;
“Partia Balli Kombëtar”;
Partia”Aleanca për Demokraci dhe Solidaritet”;
Partia “Lëvizja Punëtore Shqiptare”;
Partia “Fronti i Majtë”
“Partia Unitetit Kombetar”;
“Partia e Gjelbër”;
“Partia Konservatore”;
Partia “Lëvizja e RE”;
Partia “Aleanca për Barazi dhe Drejtësi Europiane”;
“Partia Kombëtare Konservatore Albania”;
“Partia Mbrojtjen e të Drejtave të Puntorve të Shqipërisë”;
Partia “Aleanca Maqedonasve për Integrimin Europian”;
“Partia Emigracionit Shqiptar”;
“Partia e Reformave Demokratike Shqiptare”;
“Partia Komuniste e Shqipërisë”
“Partia Ora e Shqipërisë”
“Partia Kristian Demokrate e Shqipërisë”;
Partia “Nisma Thurje”;
Partia “Lëvizja Bashkë”;
Partia “Minoriteti Etnik Grek për të Ardhmen”;
“Partia Aleanca Demokristiane e Shqipërisë”;
Partia “Lidhja Demokristiane Shqiptare”;
Partia “Ardhmërija Shqiptar

Në katër bashki, kandidatët e propozuar nga zgjedhësit për anëtarë të këshillit bashkiak do të renditen në fund të fletës së votimit si më poshtë vijon:

Bashkia Kurbin, Diogjen Kolici dhe Rinaldo Pinoli;
Bashkia Sarandë, Ibrahim Bajrami dhe Sonaldo Nebo;
Bashkia Rrogozhinë, Mitat Biba dhe Fatjon Biba;
Bashkia Dibër, Astrit Ademi dhe Agim Hysa.

Sipas rezultateve të shortit, renditja e kandidatëve për kryetar bashkie në fletën e votimit, do të jetë si më poshtë vijon:

Bashkia Tiranë

Arlind Qori – Partia “Lëvizja Bashkë”;
Marko Dajti – Partia “Fronit i Majtë”;
Lajla Pernaska – Partia “Drejtësi, Integrim dhe Unitet”;
Erion Veliaj – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Belind Këlliçi – “Bashkë Fitojmë”
Roland Bejko – “Partia Demokratike”

Bashkia Belsh

Arif Tafani – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Bedri Qypi – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”

Bashkia Berat

Zija Ismaili – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”
Ervin Demo – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Bulqizë

Defrim Fiku – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”
Festime Mjeshtri – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Cërrik

Servet Duzha – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”
Andis Salla – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Delvinë

Ilir Mehmeti – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”
Besmir Veli – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Devoll

Eduard Duro – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Elvis Hajdërlli – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”
Çlirim Hoxha – kandidat I pavarur

Bashkia Dibër

Ismail Uka – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”
Naim Gazidede – “Partia Demokratike”
Rahim Spahiu – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Dimal

Gentian Meçi – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”
Dritan Sula – “Partia Demokratike”
Juliana Memaj – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Divjakë

Josif Gorrea – Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Aurel Malko – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Dropull

Thanas Maneka – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Dhimitraq Toli – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Durrës

Igli Cara – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Emiriana Sako – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Elbasan

Gledian Llatja – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Luçiano Boçi – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”

Bashkia Fier

Evdar Kodheli – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Eriselda Çelaj – “Partia Demokratike”;
Armando Subashi – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Finiq

Leonidha Papa – “Partia Demokratike”;
Leonidha Hristo – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”
Romeo Çakuli – Partia “Minoriteti Etnik Grek për të Ardhmen”;

Bashkia Fushë Arrëz

Fran Tuci – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Hil Curri – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Gjirokastër

Dorjan Lani – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”
Flamur Golemi – “Partia Socialiste e Shqipërisë”

Bashkia Gramsh

Hasim Çekrezi – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”
Besion Ajazi – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Has

Miftar Dauti – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”
Beqir Mulaj – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Himarë

Jorgo Goro – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Dhionisios Alfred Beleri – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Kamëz

Rakip Suli – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Bilbil Bajraktari – “Partia Demokratike”;
Arjan Hoxha – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”

Bashkia Kavajë

Fisnik Qosja – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”
Redjan Krali – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Këlcyrë

Klement Ndoni – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Adriatik Spahiu – “Partia Demokratike”;
Arjan Kasaj – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Klos

Valbona Kola – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Bedri Hoxha – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Kolonjë

Erion Isai – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Et’hem Lumani – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Konispol

Ergest Dule – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Fatmir Shero – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Korçë

Ledina Alolli – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”
Sotiraq Filo – “Partia Socialiste e Shqipërisë”

Bashkia Krujë

Agron Loka – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”
Artur Bushi – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Kuçovë

Kreshnik Hajdari – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Lefter Maliqi – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Ilirjan Koxhaj – “Partia Demokratike”;

Bashkia Kukës

Abedin Oruçi – “Partia për Europianizim dhe Integrimin e Shqipërisë”;
Admir Sinamati – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Safet Gjici – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Kurbin

Behar Haxhiu – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Majlinda Cara – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Lezhë

Pjerin Ndreu – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Pashk Gjoni – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Libohovë

Leonard Hide – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Adil Xhelili – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Librazhd

Mariglen Disha – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Shefki Çota – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Lushnjë

Erisleda Sefa – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Eduart Sharka – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Malësi e Madhe

Isa Ramaj – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Tonin Marinaj – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Maliq

Alfred Gega – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Gëzim Topçiu – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Mallakastër

Agron Kapllanaj – “Partia Demokratike”;
Qerim Ismailaj – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Resmi Shanaj – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Mat

Skënder Gjuci – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Agron Malaj – Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Memaliaj

Gjolek Guci – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Albert Malaj – “Partia Socialiste e Shipërisë”;

Bashkia Mirditë

Ndrec Dedaj “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Albert Mëlyshi – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Patos

Fation Duro – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Pranvera Rizaj – Partia Demokratike”;
Safije Alushaj – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Peqin

Mustafa Pashja – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Bukurosh Maçi – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Përmet

Edmond Komino – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Alma Hoxha – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Pogradec

Zini Tolozhina – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Ilir Xhakolli – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Rezart Laraku – “Lëvizja e Re”;

Bashkia Poliçan

Florian Qama – “Partia Demokratike”;
Behar Xhaferraj – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Adriatik Zotkaj – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Prrenjas

Nuri Bleba – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Suzana Topi – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Pukë

Rrok Dodaj – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Gjon Gjonaj – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Pustec

Pandi Jani – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Pali Kolefski – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Roskovec

Erdit Hazizaj – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Majlinda Bufi – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Rrogozhinë

Edison Memolla – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Shkëlqim Hoxha – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Sarandë

Skënder Muço – “Partia Demokratike”;
Ardit Çikuli – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Oltion Çaçi – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Gjergj Mërkuri – kandidat i pavarur

Bashkia Selenicë

Nertil Bellaj – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Leonard Rakipaj – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Shijak

Elton Arbana – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Rezeart Tusha – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Shkodër

Benet Beci – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Bardh Spahia – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Shkrapar

Euglen Mustafallari – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Adriatik Mema – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Tepelenë

Sokol Guga – “Partia Demokratike”;
Tërmet Peçi – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Baftjar Imeri – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Tropojë

Besnik Duzhaj – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Rexhe Byberi – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Vau i Dejës

Klomentina Drini – “Partia Demokratike”;
Kristjan Shkreli – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Zef Hila – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

Bashkia Vlorë

Hysni Sharra – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;
Ermal Dredha – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;

Bashkia Vorë

Blerim Shera – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Indrit Hoxha – Koalicioni “Bashkë Fitojmë”;

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME