Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMerr flakë makina në autostradën Fier - Vlorë

Merr flakë makina në autostradën Fier – Vlorë

Një makinë ka marrë flakë në ecja e sipër në Autostradën Vlorë – Fier Automjeti ka mare flakë ndërkohë që po qarkullonte. Ndërkohë burimet policorë shpjegojnë se nga kjo ngjarje nuk ka persona të lënduar. Eshtë bllokuar dhe trafiku në korsinë që të çon në drejtim të Vlorës.

Në vendin e ngjarjes ndodhet efektivet e zjarrfikëseve .

Ndërsa mjeti është djegur plotësisht.

Mendohet se shkaku i zjarrit në automjet të jetë një shkëndijë elektrike.

Vlorë/ Informacion paraprak

Sot rreth orës 15:10, në autostradën Fier-Vlorë, ka marrë flakë, në ecje e sipër, automjeti tip “Hyundai” me drejtues shtetasin A. K, ku janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti në mjet.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME