Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËMeta: Çdo kandidat i “primareve’ është edhe i yni

Meta: Çdo kandidat i “primareve’ është edhe i yni

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta pak pas përfundimit të takimit me kryetarin e PD-së Sali Berisha deklaroi se opozita është e bashkuar për ndryshim në zgjedhjet e 14 majit. Ai u shpreh optimist sa i takon rezultateve në 14 maj për këshillat bashkiakë. Meta shtoi se ato do të jenë shumica e opozitës.

“Të zhvendosim monizimin nga Pushteti vendor dhe një herë e përgjithmonë të kthejmë llogaridhënien. Të gjtihë opozitarët janë bashkë për ndryshim.  Kandidatët e Primareve janë të mrekullueshëm, të juashtëzakonshëm, nga tropoja në Sarandë janë kandidatë edhe të Partitë së Lirisë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME