Wednesday, July 17, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETOperacioni antidrogë në Tiranë, kreu i Transportit Ndërqytetës kapet me 1 kg...

Operacioni antidrogë në Tiranë, kreu i Transportit Ndërqytetës kapet me 1 kg kokainë

Detaje të reja kanë dalë nga operacioni antidrogë, që u zhvillua të enjten, në Rrugën e Kavajës në Tiranë.

Mësohet se kryetari i shoqatës së Transportit Ndërqytetas, Eneo Sulejmanaj ishte personi që i jepte makinës tip “Tiguan”, që tentoi të shtypte me makinë efektivët e policisë.

Eneo Sulejmanaj
Eneo Sulejmanaj

Si ndodhi ngjarja?

Mbrëmë policia u përpoq të arrestonte tre furnizues të shpërndarësve të drogës në zonën e Xhamllikut.

Ata ishin nën vëzhgimin e bluve dhe u kapën në flagrancë, teksa shkëmbenin lëndën narkotike. Në momentin që u përballën me patrullën e policisë, ata lëvizën mbrapa, duke përplasur makinën e efektivëve dhe duke rrezikuar policët që ishin në këmbë.

Në këto kushte efektivët e policisë kanë qëlluar me armë zjarri duke plagosur në këmbë 30-vjeçarin Eneo Sulejmanaj. Bashkë me Sulejmanin janë arrestuar edhe dy të rinj, Shkëlqim Ostreni dhe Igli Begaj.
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME