Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPire: Gjenden 320 kg kokainë me destinacion Shqipërinë - E kishin fshehur...

Pire: Gjenden 320 kg kokainë me destinacion Shqipërinë – E kishin fshehur në një ngarkesë me karkaleca

Destinacioni përfundimtar i drogës duket se ka qenë Shqipëria – Katër persona janë arrestuar

Më shumë se 320 kg kokainë u fshehën në një ngarkesë karkalecash të gjetur në një kontejner në Pire.

Në sekuestrimin e 320 kilogramëve kokainë me origjinë nga Amerika Latine (Kolumbi), nëndrejtoria e Prokurorisë së Narkotikëve Atikë ka proceduar në bashkëpunim me Prokurorinë e Narkotikëve pranë SDOE-së dhe Doganën e 3-të të Pireut.

Kokaina ishte fshehur me kujdes në kontejnerë me karkaleca të ngrirë në portin e Pireut. Destinacioni përfundimtar i ngarkesës së drogës duket se ka qenë Shqipëria dhe prej andej do të shpërndahej në vendet e Europës Qendrore dhe Veriore.

Për këtë rast dyshohet se janë arrestuar gjithsej katër persona, dy grekë dhe dy shqiptarë. Një prej dy shqiptarëve të arrestuar kishte një urdhër arresti në pritje për përfshirjen e tij në një rast të mëhershëm droge.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME