Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPorti i Durrësit/ PS miraton me 74 vota marrëveshjen me Alabaar

Porti i Durrësit/ PS miraton me 74 vota marrëveshjen me Alabaar

Mazhoranca ngriti kartonat pas mesnate dhe me 74 vota beri te mundur kalimin e projektligjit për portin e Durrësit. Kundër ishin vetëm votat e opozitës. Megjithatë votat e socialistëve mjaftuan për kalimin e marrëveshjes me duke i hapur rrugën për implementimin e marrëveshjes me Alabbar qe do ndertoje në një sipërfaqe trualli prej 812 600 m2, toke publike. Vete Rama zgjodhi te mos qe ne salle pee te votuar.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME