Tuesday, March 21, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPorti i Durrësit/ PS miraton me 74 vota marrëveshjen me Alabaar

Porti i Durrësit/ PS miraton me 74 vota marrëveshjen me Alabaar

Mazhoranca ngriti kartonat pas mesnate dhe me 74 vota beri te mundur kalimin e projektligjit për portin e Durrësit. Kundër ishin vetëm votat e opozitës. Megjithatë votat e socialistëve mjaftuan për kalimin e marrëveshjes me duke i hapur rrugën për implementimin e marrëveshjes me Alabbar qe do ndertoje në një sipërfaqe trualli prej 812 600 m2, toke publike. Vete Rama zgjodhi te mos qe ne salle pee te votuar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: