Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETProtesta/ Qytetarët: Ky shtet është i korruptuar, oligarkët s’na lënë të ngremë...

Protesta/ Qytetarët: Ky shtet është i korruptuar, oligarkët s’na lënë të ngremë kokat

Qytetarët kanë marrë fjalën në protestën që po mbahet para Kryeministrisë kundër rritjes së çmimeve. Ata shprehen se shteti është i korruptuar dhe se kemi 30 vite që vidhemi.

Qytetari 1: Ky shtet është i korruptuar. Kanë ndërtuar skema mashtruese dhe të falsifikuara. Këtu duhet të mbrohemi nga institucionet, por këtu nuk ka asnjë institucion. Ka ardhur koha që të japin llogari, kanë lënë pensionistët rrugëve. Ky është shteti i hajdutëve.

Qytetari 2: Kemi shumë probeme, oligarkët nuk na lënë që të ngrreme kokat. Është një tup, kemi 30 vite që vidhemi nga ky shtet.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME